Novinky

Kniha pokaždé jinak

            Od pondělí 30. října do středy 1. listopadu jsme se vždy v podvečer setkávali v obecní knihovně, abychom se tématicky seznamovali s knihami, ale i s věcmi, které s nimi mohou souviset či na ně navazovat.

             V pondělí jsme se zaměřili na psychologii a to v podobě tzv. "baum testu" (rozboru osobnosti dle způsobu nakreslení stromu). Tato metoda nám byla rozšířena o další souvistosti například o rozptýlení momentálních myšlenek pomocí knih- najdete si intuitivně knihu v knihovně a v ní náhodně vyberete stránku a tu si přečtěte, poté opět nakreslete strom. A taky se zamyslete nad tím, co jste četli a kam se Vaše myšlenky ubírají nyní... Je to velmi zajímavé.. Zkuste to!

              Úterý patřilo detektivkám a také různým testům, kvízům, hádankam a hlavolamům. Kdo chtěl mohl si prověřit své znalosti týkající se autorů, ale i postav detektivek psaných a sfilmovaných. Děvčata se s chutí vrhla i na různé hlavolami, které s naprostou bravůrou zvládala.     

               Středa byla o chutích a vůních. Alča Zobačová nám nachystala bohatou tabuli plnou výborných domácích pomazánek. Mohli jsme nahlédnout i do její první kuchařky, se kterou "začínala" jakožto kuchařka- novomanželka.

               Všechna setkání, která se v těchto třech dnech uskutečnila byla báječná. Jsem strašně ráda, že tolik příjemných lidí našlo cestu do knihovny a věřím a doufám, že tato cesta bude víc a víc vyšlapaná nejen těmito "pionýry", ale že si k nám najdou cestu i další a rozhodně nebudou litovat kroků, které k nám uskutečnili. Heslo je: "Sejdeme se v knihovně!"